Zabiegi profilaktyczne w stomatologii nie są często tak popularne, jak leczenie próchnicy i wstawianie plomb.
Chociaż wielu pacjentów gabinetów stomatologicznych mogłoby w łatwy sposób uchronić się przed bolesnym leczeniem, to jednak niewielu decyduje się na takie zabiegi.
Dla większości osób profilaktyka w stomatologii opiera się na regularnych przeglądach stanu uzębienia, natomiast takie usługi, jak piaskowanie czy lakowanie zębów są znacznie mniej popularne.
Jeśli chcemy utrzymać nasze zęby w dobrym zdrowiu trzeba pamiętać, że bez odpowiedniej profilaktyki jest to niewykonalne i chociaż istnieje możliwość utrzymania odpowiedniego stanu uzębienia bez profesjonalnych zabiegów profilaktycznych, czasem jednak może okazać się to dobrym rozwiązaniem. Sprawna obsługa gabinetu dentystycznego wymaga prowadzenia zapisów do dentysty.
Najbardziej klasyczną metodą prowadzenia takich zapisów jest metoda telefoniczna.
Pozwala ona na prowadzenie dialogu z potencjalnym pacjentem i odpowiadanie na wszystkie jego pytania.
Poza tym prowadzona jest coraz częściej internetowa obsługa gabinetu dentystycznego. Jest ona bardzo wygodna zarówno dla potencjalnego pacjenta, jak i dla pracowników przychodni.
Pacjent może bowiem w jednym momencie sprawdzić wszystkie terminy przyjęć swojego dentysty, a pracownicy przychodni nie muszą odbierać tak dużej liczby telefonów, jak wcześniej.
Wykorzystując swoje konto internetowe będzie można także odwołać wcześniej zarezerwowaną wizytę. Zapobieganie rozwojowi próchnicy zębowej może być skuteczne wówczas, gdy wdrożona zostanie odpowiednia profilaktyka zębowa.

W niektórych przepadkach dopiero dentysta będzie w stanie podpowiedzieć swojemu pacjentowi, jakiego rodzaju środki zapobiegawcze mogą się okazać dla niego najlepsze.

W uzasadnionych przypadkach może on także wdrożyć odpowiednie leczenie wstrzymujące rozwój próchnicy.

Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku dzieci, u których rozwój próchnicy może doprowadzić do uszkodzenia stałych zębów.

Bardzo często lekarze wdrażają także u dzieci leczenie ozonem, które potrafi wstrzymać rozwój próchnicy i sprawić, że dziecko nie będzie musiało przechodzić przez borowanie zębów.
Podpowiadają także rodzicom, jakiego rodzaju pastę do zębów powinni kupić swoim dzieciom.

Szkolne badania stomatologiczne wykonywane są w takich placówkach, w których pracują dentyści.

Jeżeli nie są to zbyt skomplikowane rodzaje leczenia, to mogą zostać wykonane w szkolnym gabinecie.
W przeciwnym razie dziecko otrzyma skierowanie do innego gabinetu dentystycznego.
Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dziecko musi skorzystać z pomocy ortodonty.
Zdarza się, że problemy dziecka ze zgryzem nie są jeszcze widoczne dla rodziców i tylko fachowa ocena stanu uzębienia może pozwolić na ich zdiagnozowanie.

Chociaż większość osób korzysta z tradycyjnego sposobu umawiania się na wizytę dentystyczną , to jednak coraz więcej gabinetów stomatologicznych umożliwia swoim pacjentom rejestrację online.
Dotyczy to przede wszystkim prywatnych zabiegów dentystycznych, które w jak najlepszy sposób pragną dostosować się do potrzeb klientów.
Rezerwacja online co prawda nie sprawi, że za pomocą Internetu odbędziemy wizytę u stomatologa (o czym pewnie marzyłoby wiele osób!), ale może pomóc na przykład w zaplanowaniu dnia. Często rezerwacje przez Internet są o wiele bardziej wygodne dla pacjentów, którzy mogą wybrać dowolny termin i godzinę wizyty.
Nic więc dziwnego, że taki sposób umawiania się do dentysty staje się coraz bardziej popularny. Dentysta Zabrze .
Dodane: 02-11-2019 11:43